Przedszkole i klasy 1-3

Spacery

Przedstawione trasy są propozycjami.
Każda z wycieczek jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb grupy.
Istnieje możliwość skonstruowania trasy „na życzenie”.

Bajki i legendy Warszawy

Bajki i legendy Warszawy

Szlak bajek i legend warszawskich to trasa doskonała dla młodych tropicieli tajemnic. Podczas spaceru będziemy poszukiwali odpowiedzi na nurtujące pytania, takie jak: skąd wziął się wyraz „rozrywka”, jak to jest mieć cudowne włosy czy też co trzeba okrążyć, by w życiu sprzyjało szczęście… Uczestnicy poznają historię miasta i będą mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas zadania literackiego realizowanego w małych grupach.

Kto tam? Warszawa

Kto tam? Warszawa

Spacer szlakiem wielkich mieszkańców Warszawy i ich tajemnic. Odwiedzamy miejsca, w których niegdyś Znani mieszkali, chodzimy ulicami, które przemierzali i tropimy skrytki, w których coś chowali. Na trasie spaceru uczestnicy wycieczki rozwiązują zagadki. Rozwikłanie ich jest wskazówką do dalszej drogi i odkrycia tajemnicy wielkiego literata, artysty czy króla.

Warszawa w podróży

Warszawa w podróży

Szlak podporządkowany motywowi podróży. Odwiedzimy miejsce, z którego odjeżdżał z Polski na zawsze Chopin, przejdziemy trasą, którą wiodła droga króla i przyjrzymy się warszawskim środkom komunikacji na przestrzeni wieków. Spacer pozwalający poznać Warszawę z mniej oczywistej, a niezwykle ciekawej strony i świetnie ukazujący jej intensywny rozwój.  

Gry miejskie i terenowe

Wiele gier, po wcześniejszych ustaleniach, możemy zrealizować poza przeznaczoną im przestrzenią miejską – na terenie placówki lub w miejscu znajdującym się w jej pobliżu (np. w zaprzyjaźnionym parku).

Wehikuł zabaw

Wehikuł zabaw

Gry i zabawy przedwojennej i powojennej Warszawy stanowią oś kompozycyjną „Wehikułu”. To gra, która doskonale sprawdzi się jako aktywność integrująca klasę, ucząca współdziałania i uważności na drugiego człowieka. Połączenie analogowości i aktywności w formie zaskakujących oraz zabawnych zadań skutecznie przywraca w oczach dzieci atrakcyjność innym niż internetowe sposobom spędzania czasu. Doskonały sposób na wejście w nowy rok szkolny lub zakończenie “starego”.

Tajemnice warszawskiej Starówki

Tajemnice warszawskiej Starówki

Tajemnice… to dopasowana do wieku uczestników, wciągająca gra miejska, podczas której Uczniowie poznają Stare Miasto w angażujący, dający poczucie sprawczości sposób. Opierając się na naszym pedagogicznym doświadczeniu i varsavianistycznej wiedzy, stworzyliśmy zajęcia o różnych poziomach trudności. Dzięki temu tajemnice Starówki mogą odkrywać nawet najmłodsi Uczniowie z klas 1-3. Również Uczniowie klas 4-6, 7-8 oraz licealiści mogą liczyć na adekwatną do wieku edukacyjną przygodę stopniowo zwiększającą poziom samodzielności zadań.

Tajemnice warszawskiej Starówki to pozycja obowiązkowa dla wszystkich grup chcących poznać historię stolicy oraz aktywizować uczniów, by kształcili umiejętności takie jak analityczne i krytyczne myślenie, wnioskowanie, uważność i sprawczość. Na trasie gry pojawiają się zarówno znane symbole Warszawy takie jak Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski czy pomnik Syrenki, jak i mniej znane urocze zakątki Starego Miasta, które pozwalają zdobyć o nim większą wiedzę. Gra koresponduje z tematem „Bajek i legend warszawskich” i wspaniale sprawdzi się również jako sposób na realizację tego tematu. W celu omówienia szczegółów zajęć dla konkretnej grupy prosimy o kontakt mailowy.

Warsztaty

Oprócz tras, przy których zaznaczono opcję warsztatu, istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych na terenie szkoły.

Przyroda wokół nas - warsztaty przyrodnicze

  • NOWOŚĆ
  • Czas trwania: 2,5-3 h
  • Cena: od 44 zł/os.
  • zajęcia dla przedszkoli i klas 1-3
  • możliwość realizacji w placówce lub w terenie
  • Zamów lub zapytaj o wolny termin
Przyroda wokół nas - warsztaty przyrodnicze

Warsztaty to dla uczniów doskonała okazja, aby zostać prawdziwymi badaczami przyrody i poznać najważniejsze zasady pracy wykwalifikowanych przyrodników. To także sposób na uwrażliwienie dzieci na otaczające nas środowisko.
Uczestnicy warsztatów poćwiczą rozpoznawanie ptaków i drzew, nauczą się, jak bezpiecznie tropić zwierzęta, poznają zagrożone gatunki i dowiedzą się, jak można im pomóc. 

Warsztaty “Przyroda wokół nas” to zestaw najważniejszej wiedzy przyrodniczej w najbardziej praktycznym wydaniu!

Czego uczy nas Warszawa

Czego uczy nas Warszawa

To zajęcia, podczas których dzieci poznają miasto, jego ciekawostki, historię, ale też uczą się wędrując wraz z prowadzącym zajęcia przez tajemnice miasta różnych umiejętności – a to matematycznego główkowania, omawiając komunikację w dawnej Warszawie i dzisiejszej – wyposażonej w metro, a to zdobywają informacje  (dostosowane do wieku uczestników) nt władzy, ustroju politycznego, w innym segmencie zajęć odkrywają stolicę jako miasto o wielkim potencjale przyrodniczym, wcielając się w tropicieli przygody.
Formuła zajęć nie pozwoli na nudę. Zamiast biernego przyglądania się obrazkom i słuchania historycznej opowieści, uczniowie współtworzą opowieść poprzez rozwiązywanie zadań problemowych.

Zapisz się na newsletter