Przedszkole i klasy 1-3

Spacery

Przedstawione trasy są propozycjami.
Każda z wycieczek jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb grupy.
Istnieje możliwość skonstruowania trasy „na życzenie”.

Bajki i legendy Warszawy

Bajki i legendy Warszawy

Szlak bajek i legend warszawskich to trasa doskonała dla młodych tropicieli tajemnic. Podczas spaceru będziemy poszukiwali odpowiedzi na nurtujące pytania, takie jak: skąd wziął się wyraz „rozrywka”, jak to jest mieć cudowne włosy czy też co trzeba okrążyć, by w życiu sprzyjało szczęście… Uczestnicy poznają historię miasta i będą mieli okazję wykazać się kreatywnością podczas zadania literackiego realizowanego w małych grupach.

Kto tam? Warszawa

Kto tam? Warszawa

Spacer szlakiem wielkich mieszkańców Warszawy i ich tajemnic. Odwiedzamy miejsca, w których niegdyś Znani mieszkali, chodzimy ulicami, które przemierzali i tropimy skrytki, w których coś chowali. Na trasie spaceru uczestnicy wycieczki rozwiązują zagadki. Rozwikłanie ich jest wskazówką do dalszej drogi i odkrycia tajemnicy wielkiego literata, artysty czy króla.

Warszawa w podróży

Warszawa w podróży

Szlak podporządkowany motywowi podróży. Odwiedzimy miejsce, z którego odjeżdżał z Polski na zawsze Chopin, przejdziemy trasą, którą wiodła droga króla i przyjrzymy się warszawskim środkom komunikacji na przestrzeni wieków. Spacer pozwalający poznać Warszawę z mniej oczywistej, a niezwykle ciekawej strony i świetnie ukazujący jej intensywny rozwój.  

Gry miejskie i terenowe

Wiele gier, po wcześniejszych ustaleniach, możemy zrealizować poza przeznaczoną im przestrzenią miejską – na terenie placówki lub w miejscu znajdującym się w jej pobliżu (np. w zaprzyjaźnionym parku).

Wehikuł zabaw

Wehikuł zabaw

Gry i zabawy przedwojennej i powojennej Warszawy stanowią oś kompozycyjną „Wehikułu”. To gra, która doskonale sprawdzi się jako aktywność integrująca klasę, ucząca współdziałania i uważności na drugiego człowieka. Połączenie analogowości i aktywności w formie zaskakujących oraz zabawnych zadań skutecznie przywraca w oczach dzieci atrakcyjność innym niż internetowe sposobom spędzania czasu. Doskonały sposób na wejście w nowy rok szkolny lub zakończenie “starego”.

Warsztaty

Oprócz tras, przy których zaznaczono opcję warsztatu, istnieje możliwość zorganizowania zajęć warsztatowych na terenie szkoły.

Przyroda wokół nas - warsztaty przyrodnicze

  • NOWOŚĆ
  • Czas trwania: 2,5-3 h
  • Cena: od 38 zł/os.
  • zajęcia dla przedszkoli i klas 1-3
  • możliwość realizacji w placówce lub w terenie
  • Zamów lub zapytaj o wolny termin
Przyroda wokół nas - warsztaty przyrodnicze

Warsztaty to dla uczniów doskonała okazja, aby zostać prawdziwymi badaczami przyrody i poznać najważniejsze zasady pracy wykwalifikowanych przyrodników. To także sposób na uwrażliwienie dzieci na otaczające nas środowisko.
Uczestnicy warsztatów poćwiczą rozpoznawanie ptaków i drzew, nauczą się, jak bezpiecznie tropić zwierzęta, poznają zagrożone gatunki i dowiedzą się, jak można im pomóc. 

Warsztaty “Przyroda wokół nas” to zestaw najważniejszej wiedzy przyrodniczej w najbardziej praktycznym wydaniu!

Zapisz się na newsletter